تازه های اخبار تازه های اخبار

تامین مسکن مساله ای بنیادی است ومدیران بانک پیگیر ان هستند

عضو هیات مدیره بانک در مراسم تکریم و معارفه مدیران کرمان

تامین مسکن برای عموم مردم یک مسئله بنیادی تثبیت شده در قانون اساسی کشور است ودرمجموعه بانک مسکن برنامه ریزی لازم توسط ارکان مختلف به طورمدام و پیوسته وپیگیر انجام می شود .

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان ،این مطالب را دکتر سید محسن فاضلیان عضوهیات مدیره بانک  ومعاون مدیر عامل در امور شعب وبازاریابی در مراسم تکریم غفوریان مدیر سابق ومعارفه زینلی سرپرست جدید استان بیان کرد

در این مراسم  مهرابی معاون امورهماهنگی اقتصادی استانداری ،فتح ابادی رئیس اداره کل امورکارکنان،جوادی مشاور مدیر عامل در حوزه منابع انسانی ، محمدی مفرد دبیر شورای هماهنگی بانکهای استان وسلطانی نژاد مدیر کل بنیاد مسکن حضور داشتند .

عضوهیات مدیره ومعاون مدیر عامل در امور شعب وبازاریابی اظهار داشت : مطالبه به حق مردم در بخش مسکن  طی برنامه ها ی متعدد از جمله  طرح مسکن مهر،طرح اقدام ملی اجرا شده است؛ که همه اینها بیانگراین است که باید ؛ یک حرکت جمعی وحرکتی که ذینفعان ان ،تمام  محرکه های تولید مسکن است ،شکل بگیرد.

وی گفت : درحال حاضر شاخص های کلان اقتصادی از جمله نقدینگی و تورم توانگری خانوار ها را برا ی تامین مسکن با مشکل مواجه کرده است .

فاضلیان افزود : انچه که در بانک مسکن تکلیف ما را بیشتر کرده این است؛  که تمام برنامه ها ی ترسیم  شده برای قاطبه مردم بویژه برای  دهک های  متوسط درامدی وکم در امدی ،تسهیل تامین مالی برای خانه دارکردن آنان است.

عضو هیات مدیره بانک خاطر نشان کرد:  در بیش از 80سال فعالیت بانک مسکن در کشور حدود 7میلیون واحد مسکونی با تسهیلات بانک مسکن ساخته ودر  اختیار عموم مردم قرار گرفته است و امیدواریم  خبرهای خوشی  که با حفظ و ثبات نماگرها ی اقتصادی برای اقتصاد کشور اتفاق می افتد؛ ما هم  بتوانیم سهم خودمان را در پاسخ دهی مناسب به تقاضاهای ذینفعان بجا بیاوریم.

 وی گفت :از  همه کسانی که به نحوی در کنترل نهادهای تولید مسکن می تواند سهمی داشته باشند؛تقاضا دارم  همکاری لازم را  با تخصیص زمین چه در مجموعه بانک وچه در مجموعه شرکتهای تابعه بانک داشته باشند ؛تا ما  هم بتوانیم  به این مهم دست پیدا کنیم .

عضو هیات مدیره بانک درادامه خطاب به کارکنان گفت :  بانک نیاز به اصلاح در ساختار دارد، وضعیت تراز نامه بانک گویای این  واقعیت است ،که سهم بانک از نقدینگی موجود در کشور در حال کاهش است .

دکتر فاضلیان افزود : این کاهش به این دلیل نیست که ما نمی توانیم منابع با نرخ های بالا جذب کنیم، اما زمانی جذب منابع می تواند مثمر ثمر باشد ،که منجر به یک تسهیلات سالم وایجاد یک محصول نهایی قابل استفاده در مصرف کننده نهایی شود .

وی تصریح کرد :تعدیل قیمت مسکن به موازات تورم این موضوع را  بسیار مشکل کرده است؛ ناگزیر هستیم در روش های جذب منابع ،جذب مشتری ،پرداخت تسهیلات ودر به گردش دراوردن  همه فعالیتهای مرتبط با مشتریان بانک نگاه ویژه ای داشته باشیم  واین کمترین انتظا ری است که از شما کارکنان  داریم .

عضو هیات مدیره بانک با تقدیر از عملکرد غفوریان در مدت خدمت در مدیریت کرمان گفت: وامیدوارم با همان صداقت ،صراحت کلام و  پاسخگویی مناسب به همکاران و بانک مسیر خودتان رادر یزد ادامه دهید .

وی ضمن معارفه زینلی به عنوان مدیر جدید مدیریت کرمان از خدمات  وی در استان بوشهر تقدیر کرد وگفت :استان کرمان به گردن همه کشور حق دارد واین حق در تامین مسکن به درستی به جا آورده نشده است وانتظار من این است که با همکاری ،مساعدت وارتباط با همه ذینفعان تامین مسکن وبا همکاری وهمراهی کارکنان  سهم بانک مسکن در پاسخ به انتظارت معقول در این بخش افزایش یابد .

در ادامه این مراسم مهرابی معاون امورهماهنگی اقتصادی  استانداری کرمان نیز با تقدیر از خدمات غفوریان اظهار داشت : نقش موثر بخش مسکن در اقتصاد کشوربرکسی پوشیده نیست  وبانک مسکن به عنوان بانک  تخصصی این حوزه  قریب  به هشت دهه است در کشورفعالیت می کند ودر استان کرمان هم به دلیل پهناوری استان و ویژگی های اقلیمی وجغرافیایی خاص خود  بخش مسکن از  اهمیت ویژه تری  برخوردار است، که باید مورد توجه بیشتری  قرار گیرد .

وی افزود : بخش مسکن به عنوان یک  بخش پیشتازدر  اقتصاد ،ارتباطات  پیش ران وپسین بسیار زیادی در مولفه های اقتصادی در جامعه دارد، بنابراین باید به این بخش توجه ویژه تری شود ودر استان هم با توجه به تراکم جمعیت با ید انسجام دهی بیشتری در بخش مسکن انجام شود .

معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری گفت: در دوران غفوریان اتفاقات خوبی در بانک مسکن استان رقم خورد وتلاش های زیادی درا ین بخش انجام شده است وامیدواریم  این تلاش ها با حضور زینلی  با شدت بیشتری ادامه داشته باشد.

مهرابی ادامه داد: استانداری کرمان ودستگاهها اجرایی استان اماده هر گونه  کمک وهمکاری با بانک مسکن درراستای جذب منابع بمنظور جهت دهی واثربخشی منابع اعتباری در  بخش مسکن هستند .

محمدی مفرد دبیر شورای هماهنگی بانکهای استان هم با اشاره  به ظرفیت ها وپتانسل موجود در استان گفت :استان کرمان از استانهای پرظرفیت در سطح کشوراست؛ چه به لحاظ  نیروی انسانی وچه به لحاظ ظرفیتها ی خداداد ی وهمچنین  ظرفیتهای که سیستم بانکی می تواند در سطح کشور داشته باشد.

وی افزود: کرمان  جز 8استان برتر کشور از نظر  منابع ومصارف است .

محمدی مفرد گفت : در مجموع مطالبات غیر جاری سیستم بانکی استان  27 هزار و200میلیارد ریال است  که  سه بانک تخصصی مسکن ،کشاورزی وصنعت ومعدن بالغ بر 70درصد مطالبات غیر جاری د ر استان را به خود اختصاص داده اند که قریب به 25درصداین مطالبات مربوط به بانک مسکن استان و ناشی از تسهیلات مسکن مهر است .

 

دبیر کمیسیون هماهنگی بانکهای استان یادآورشد  :یکی از شاخص های مهم واثر گذار در ارزیابی عملکرد وصول مطالبات غیر جاری است که باید پیگیری های لازم در راستای وصول این مطالبات انجام شود.

 

محمدی مفرد با گرامی داشت یادوخاطره شهدای خدمت  سیستم بانکی گفت :کارکنان سیستم بانکی در هر شرایطی نسبت به  ارائه خدمت به مردم از هیچ کوششی  دریغ نمی کنند ،ولی متاسفانه در هیچ جای کشور هیچ توجه ای نسبت  به این خدمت بی منت  که همکاران ما در سیستم بانکی دارند؛ انجام می دهند  نمی شود .

وی با اشاره به اینکه بانکها در رده  مشاغل ضروری قرار دارند ؛در اولویت قرار گرفتن کارکنان سیستم بانکی در واکسیناسیون علیه ویروس کرونا  را خواستار شد .

در ادامه امید قاسم زاده معاون اجرایی مدیریت به بیان عملکرد استان پرداخت وافزود: ،استان کرمان با  11درصدمساحت  ،پهناورترین استان کشور است ودارای قابلیت های اقتصادی ،صنعتی ،معدنی ،کشاورزی و گردشگری فراوانی  است .

 قاسم زاده عبور منابع ازمرز 28هزار و465میلیارد ریال ،مانده تسهیلات 337هزار و539میلیارد ریال ،کاهش ریسک اعتباری از 17.5به  14.7درصد ،رشد 50درصدی منابع  وقرار گرفتن در هر سه دوره ارزیابی عملکرد در منطقه سبزعملکردی  را ازجمله افتخارات دوره مدیریتی غفوریان عنوان کرد .

معاون اجرایی مدیریت گفت: اما با توجه به این موفقیتها ی یکسری از مشکلات از جمله مسکن های مهر باقی مانده و لاینحل ، تعمیرات اساسی اکثر شعب وجود دارد؛که باید نگاه ویژه ای به این مسائل داشته باشیم .

وی از غفوریان به عنوان  مدیری توانمند نا م بردو افزود :پاسداشت کرامت انسانی همکاران، کیفی سازی امور ،شایسته سالاری، قاطعیت ،تسلط بر قوانین  ومقررات ،شفافیت ،خرد جمعی ،خستگی ناپذیری وحرکت بر مدار عدل وانصاف در کنار نیل به اهداف بانک از جمله ویژگی های اخلاقی  غفوریان است و برای همیشه در اذهان همکاران این استان باقی خواهد ماند  .

قاسم زاده در ادامه گفت : زینلی مدیر جدید استان  آوازه خوشی در تکریم همکاران ،مشتریان ومسائل بانک در کنار مدیریت مطلوب وعالی وایجاد جوی ارام و ارتقای کمی وکیفی درمدیریتهای هرمزگان وبوشهر داشته اند و ماکارکنان مدیریت کرمان متعهد می شویم ومیثاق می بندیم  در  راه تحقق  اهداف بانک  همگام با ایشان  از هیچ  کوششی فرو گذار نکنیم.

غفوریان مدیر شعب سابق استان  هم در این مراسم گفت :،مهمترین امانتی که در اختیار یک مدیراست ، سرمایه انسانی کارا وکار امداست و مدیریت کرمان دارای همکارانی بسیار خلاق ،مسئولیت پذیر،خوش فکر وآینده نگراست .

غفوریان افزایش مانده منابع مدیریت کرمان از 18هزار 800میلیاردریال  به مبلغ حدود 29هزار میلیارد ریال ، رشد قریب به  60درصدی در حوزه منابع قرض الحسنه ،کاهش ریسک اعتباری از 17.5درصد به 14.7درصد  ،کاهش پرونده های مطالباتی از 67هزار پرونده به 58هزار پرونده  ،پرداخت 27هزار  فقره تسهیلات به مبلغ  16هزار  میلیاردریال  وارتقا ءرتبه ارزیابی عملکرد از رتبه 22 به رتبه 15 را  ازجمله موفقیت های دوران مدیریت خود دراستان کرمان عنوان کردوگفت : با پیمانی که همان ابتدا با همکاران این مدیریت  بسته بودیم این موفقیتها با  همت ،حمیت وتلاش تک تک کارکنان محقق شد.

مدیرسابق مدیریت کرمان با تبریک به مدیر جدید استان  گفت :  در این مدیریت هیچ مشکلی را چالش نمی دانستم ونمی دانم به جهت اینکه به توانمندی پرسنل واراده ی که انها دارند، اعتقاد دارم واثبات کرده اند که می توانیم و قطعا تحت مدیریت شما ارتقاء جایگاه مدیریت دور از دسترس نخواهد بود .

 

زینلی سپرست  شعب کرمان نیز با قدردانی از حسن اعتماد دکتر شایان مدیر عامل بانک در واگذاری این مسئولیت خطیر گفت: مسئولیت بسیار سنگینی برعهده بنده واگذار شده است ومدیر عامل بانک در قبال این مسئولیت سنگین انتظاراتی را در راستای افزایش منابع از مدیریت کرمان دارند،که قطعا  با توجه به ظرفیتها ،پتانسل ها وقطب معدنی بودن استان کرمان در کشور می توانیم با همراهی ،همدلی و وفاق جمعی همه کارکنان این انتظارات رامحقق کنیم .

مدیر شعب استان تصریح کرد: تامین منابع مالی بخش مسکن در مناطق محروم از تاکیدات مدیر عامل بانک است وما باید با جذب منابع موجود در بخش معادن وافزایش سهم خود از منابع موجود در سطح استان ،منابع حاصل از این بخش را در تامین مالی بخش مسکن مناطق محروم وکمتر توسعه یافته استان هزینه کنیم .

وی افزود :مردم کرمان حق زیادی بر گردن مسئولین دارند و  هم قبل از انقلاب وهم  بعد از انقلاب  هزینه های زیادی را در راه اعتلای ا نقلاب اسلامی داده اند.

زینلی ادامه داد : کرمان استان غنی است و ظرفیتهای  بسیار زیادی در بخش های مختلف از جمله صنعت ومعدن دارد ،با دارا بودن معادن مس سرچشمه رفسنجان وگل وگهر سیرجان از قطبهای معدنی کشور بشمار می رود .

 وی گفت: با توجه به ظرفیت وپتانسل استان یکی از مهمترین برنامه ها یمان این است؛ که سهم خود را از منابع موجود در بخش معادن افزایش دهیم ودر این مسیر همکاری وکمک تمام دستگاههای بویژه معاونت امور اقتصادی استانداری با بانک راهگشا خواهد بود .

مدیر شعب استان با اشاره به وضعیت حوزه مسکن جنوب استان گفت:بعد از انقلاب در حوزه مسکن اقدامات زیادی انجام شده است؛ اما هنوز جای کار دارد،بنابراین  باید توجه ویژه ای به این امر داشته باشیم وبا استفاده از ظرفیتها وپتانسل های استان نسبت به رفع معضل مسکن در جنوب استان اقدام کنیم .

زینلی افزود: وام های تکلیفی  وطرح های اولویت دار در بخش مسکن راشخصا پیگیر می کنم .

وی برگ برنده بانک را خوشنامی بانک دانست وگفت سعی می کنیم  این خوشنامی را حفظ وادامه دهیم .

مدیر شعب استان توجه ویژه به نیروی انسانی و تکریم کارکنان ،استفاده از روش مدیریت مشارکتی ومشورتی در انجام امور،استفاده از  تجربیات بازنشستگان  وخلاقیت نیروی جوان وتحصیل کرده را ازبرنامه های خود در حوزه منابع انسانی عنوان کرد .

درپایان مراسم هدایایی به رسم یاد بود از سوی کانون بازنشستگان استان ،کارکنان مدیریت کرمان ومدیران تعدادی از دستگاه های اجرایی استان به غفوریان اهدا شد .

همچنین عضو هیات مدیره بانک در حاشیه این مراسم از دوایر مدیریت وشعبه مرکزی کرمان بازدید وپس از شنیدن  نقطه نظرات وپیشنهادات کارکنان رهنمودهای لازم را در راستای بهتر شدن امور ارائه کرد.

 

 

 

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1400/3/13