تازه های اخبار تازه های اخبار

بهبود وضعیت معیشت کارکنان از اولویت های مدیران منابع انسانی بانک است

عضو هیات عامل ومعاون مدیر عامل در امور منابع انسانی بانک :

بررسی مسائل ومشکلات همکاران شاغل در بخش صف وبه حداقل رساندن فاصله بین صف وستاد در جهت بهبود وضعیت معیشت کارکنان از اهداف اصلی معاونت منابع انسانی بانک است

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان حسن شهر آشوب عضو هیات عامل ومعاون مدیر عامل در امور  منابع انسانی  این مطلب را  در همایش روسای شعب  که با حضور مدیر ،معاونان ،روسای شعب ودوایر مدیریت برگزار شد؛ عنوان کرد .

وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی  والزامات با لادستی ،بهبود وضعیت معیشت کارکنان بانک از دغدغه های مدیر عامل بانک است ،اظهار داشت :اقدامات موثری  در این خصوص در حوزه منابع انسانی صورت گرفته است .

عضوهیات عامل ومعاون مدیر عامل در امور منابع انسانی گفت : تقویت بخش تعاونی (مصرف ومسکن )،ارتقاءکیفیت وکمیت صندوق های رفاهی ،افزایش خدمات بیمه ای (بیمه تکمیلی )،تجهیز اماکن ورزشی وقراردادهای رفاهی وتعامل با سازمانهای ذیربط برای ارتقاءسطح معیشت همکاران از اهم موارد دردست اقدام معاونت منابع انسانی بانک است .

در ابتدای این همایش عقیل زینلی مدیر شعب کرمان از ابتکار جدید اداره کل امورکارکنان در رابطه با حضور کارشنا سان این اداره کل در استانها بمنظور بررسی مسائل ومشکلات کارکنان  قدردانی کرد.

وی  در ادامه با ارائه امار منابع موجود در استان اظهار داشت : منابع کل استان 723هزار و537میلیارد ریال است که از این مبلغ سهم مدیریت کرمان 28هزار و877ملیارد ریال وتنها 4درصد منابع موجود می باشد .

زینلی گفت :سهم ما از منابع  بویژه منابع ارزان قیمت بسیار ناچیز است ویکی از مهمترین برنامه های ما با توجه

به شرایط وپتانسل موجود دراستان ، افزایش سهم مدیریت کرمان از منابع وارتقاءجایگاه مدیریت در بین بانکهای استان است .

مدیر شعب استان  ادامه داد:  در بخش جذب منابع  معادن وشرکتهای بزرگ در استان ،مذاکره های با معادن انجام شده است؛ که امیدواریم با ورود این معادن به جمع مشتریان  سهم ما  هم از منابع موجود افزایش یابد .

وی  با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن استفاده بهینه از این فرصت در راستای ایجاد نقدینگی وگردش منابع مالی این طرح در چرخه مالی بانک  وجذب مشاغل مربوط به بخش مسکن را از برنامه ها  بازاریابی مدیریت عنوان کرد .

مدیر  شعب استان  هدف از  ایجاد زنجیره ارزش در طرح اقدام ملی مسکن را شناسایی مشاغل مرتبط با بخش مسکن از جمله انبوه سازان ،مصالح فروشان وسایر صنوف این بخش  دانست وگفت :در مدیریت کرمان نیز اقدامات لازم در این راستا در دستور کار قرار گرفته است .

زینلی  در ادامه اشرافیت همه کارکنان به آمار ،اطلاعات  ،محصولات ،خدمات بانک وتجزیه وتحلیل آمار را از راههای  دستیابی به اهداف عنوان کرد .

وی وصول مطالبات معوق را یکی از راههای جذب منابع دانست وگفت : برای حصول نتیجه دراین بخش باید پیگیری مدام ومستمر مطالبات در دستور کار شعب قرار گیرد وهیچ پرونده مطالباتی نباید بدون اقدام باشد .

مدیر شعب  استان با اشاره به اینکه  :76درصد مطالبات معوق  این  مدیریت مربوط به  بخش روستایی است ودر برخی از شعب تعداد پرونده های مطالباتی نسبت به سرانه کارکنان بسیار بالا است ؛ افزود: با پالایش این پرونده ها و رایزنی و استفاده از ظرفیتها ی سازمانهای نظیر بنیاد مسکن ،کمیته امداد امام خمینی (ره) وبهزیستی پیگیری و وصول این مطالبات دور از انتظار نخواهد بود. 

زینلی گفت :دربحث  وصول مطا لبات معوق برای پرونده های متفاوت نسخه واحدی نمی توان داشت ،لازم است از راههای مختلف نسبت به وصول اقدام کرد .

در پایان این همایش صمیمی به سوالات همکاران توسط عضوهیات عامل ومعاون مدیر عامل در امور منابع انسانی  ورئیس اداره کل امورکارکنان پاسخ داده شد .

شایان ذکر است قبل از حضور عضوهیات عامل ومعاون منابع انسانی در استان ،تیم هفت نفره کارشناسان اداره کل امور کارکنان با مدیریت رضا جوادی معاون اداره کل امور کارکنان با حضور در تمامی شعب استان پهناور کرمان با کارکنان دیدار  وبا صبر وحوصله به درد دلهای همکاران گوش کردند وتصمیات خوبی هم در زمان حضورشان در استان گرفته شد .

در انتهای همایش از روسای شعب قرار گرفته در جایگاه سبز عملکردی شش ماهه دوم سال 99،معاونان مدیریت وروسای دوایر با اهدای لوح  تقدیر شد .

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1400/4/27