روش های بازپرداخت تسهیلات روش های بازپرداخت تسهیلات

مشتریان گرامی:
بانک مسکن با استفاده از فناوری های نوین بانکداری الکترونیک، ابزارهای متعددی را در اختیار شما قرار داده که با داشتن کارت تسهیلات و یا در صورت تبدیل دفترچه اقساط به کارت تسهیلات از طریق مراجعه به شعبه دریافت کننده تسهیلات ، در کمترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت و زمان در تمامی ساعات شبانه روز قادر به استفاده از آنها خواهید بود .

  روش های حضوری پرداخت اقساط  

 پایانه شعبه
 شما می توانید با در دست داشتن کارت تسهیلات خود در تمامی شعب بانک مسکن و از طریق باجه های مجهز به سیستم پس انداز و تسهیلات متمرکز ، اقساط خود را پرداخت نمایید . همچنین استفاده کنندگان از تسهیلات بانک با دردست داشتن کارت های متصل به شبکه شتاب از طریق باجه های مجهز به pinpad که در حال حاضر در تمامی شعب بانک مسکن نصب می باشد قادر به پرداخت اقساط خود می باشند .

خودپرداز
دارندگان کارت تسهیلات در صورت داشتن کارت های متصل به شبکه شتاب می توانند از طریق تمامی خودپردازهای متصل به شبکه شتاب از طریق منوی انتقال وجه و یا با مراجعه به تمامی خودپردازهای بانک مسکن و با انتخاب منوی پرداخت قسط ،  اقساط خود را پرداخت نمایند .

کیوسک بانک
دارندگان کارت تسهیلات در صورت داشتن کارت های متصل به شبکه شتاب می توانند از طریق تمامی کیوسک بانک های نصب شده در شعب منتخب بانک مسکن ، اقساط خود را پرداخت نمایند .

 روش های غیرحضوری

با توجه به اهمیت بازپرداخت به موقع تسهیلات و عدم تعلق جریمه به آن ، ابزارهای غیرحضوری گوناگونی برای پرداخت اقساط در اختیار شما مشتریان گرامی قرار گرفته است . از محاسن این ابزارها می توان به دسترسی آسان در تمامی ساعات شبانه روز ، عدم نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک  ، جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه و نهایتاً آرامش خاطر مشتریان اشاره کرد .

 تلفنبانک متمرکز
شما می توانید پس از ثبت نام در شعبه ، از طریق تماس با شماره تلفن 64096-021 و انتخاب گزینه پرداخت قسط ، اقساط خود را  از طریق حساب یا کارت مسکن خود پرداخت نمایید .

 اینترنت بانک
پس از ثبت نام در شعبه و دریافت نام کاربری و رمز عبور به صورت چاپی در همان لحظه و با مراجعه به  سامانه اینترنت بانک به آدرس ib.bank-maskan.ir، از طریق حساب و یا کارت خود قادر به پرداخت اقساط خواهید بود .

همراه بانک  
یکی دیگر از روش های پرداخت اقساط استفاده از سیستم همراه بانک مسکن می باشد که پس از ثبت نام در شعبه و نصب نرم افزار از طریق سایت بانک مسکن و یا شعبه  ، این امکان برای شما میسر می گردد .
 
پرداخت اقساط به صورت مستمر
در حال حاضر در سامانه اینترنت بانک از طریق سرویس درخواست حواله منظم ، موجود در منوی خدمات سپرده ، امکان ثبت درخواست برای پرداخت منظم اقساط در بازه های زمانی و تعداد دفعات تکرار مشخص ، وجود دارد که از مزیت های این روش نسبت به روش های دیگر مدیریت پرداختهای به موقع اقساط  و عدم نیاز به مراجعه مکرر برای پرداخت اقساط در سررسیدهای قسط می باشد که این امر باعث جلوگیری از معوق شدن اقساط و  عدم احتساب جریمه به آن می گردد .
همچنین در حال حاضر از طریق ابزارهای غیرحضوری ، امکان رویت و اطلاع از  صورت وضعیت کارت تسهیلات شامل اصل مبلغ تسهیلات ، مانده بدهی ، سررسید اولین قسط ، مبلغ جریمه ، مبلغ قسط و ... وجود دارد .

 

استفاده از نرم افزار پرنا

شما می توانید با استفاده از نرم افزار پرنا اقدام به پرداخت اقساط تسهیلات خود نمایید.به منظور استفاده از این خدمات به لینک ذیل مراجعه نمایید.

https://parna.navaco.org/parnadl

تاریخ ویرایش1398/10/22- 13:57