روش های بازپرداخت تسهیلات روش های بازپرداخت تسهیلات

مشتريان گرامي:
بانک مسکن با استفاده از فناوري هاي نوين بانکداري الکترونيک، ابزارهاي متعددي را در اختيار شما قرار داده که با داشتن کارت تسهيلات و يا در صورت تبديل دفترچه اقساط به کارت تسهيلات از طريق مراجعه به شعبه دريافت کننده تسهيلات ، در کمترين زمان ممکن و بدون اتلاف وقت و زمان در تمامي ساعات شبانه روز قادر به استفاده از آنها خواهيد بود .

  روش هاي حضوري پرداخت اقساط  

 پايانه شعبه
 شما مي توانيد با در دست داشتن کارت تسهيلات خود در تمامي شعب بانک مسکن و از طريق باجه هاي مجهز به سيستم پس انداز و تسهيلات متمرکز ، اقساط خود را پرداخت نماييد . همچنين استفاده کنندگان از تسهيلات بانک با دردست داشتن کارت هاي متصل به شبکه شتاب از طريق باجه هاي مجهز به pinpad که در حال حاضر در تمامي شعب بانک مسکن نصب مي باشد قادر به پرداخت اقساط خود مي باشند .

خودپرداز
دارندگان کارت تسهيلات در صورت داشتن کارت هاي متصل به شبکه شتاب مي توانند از طريق تمامي خودپردازهاي متصل به شبکه شتاب از طريق منوي انتقال وجه و يا با مراجعه به تمامي خودپردازهاي بانک مسکن و با انتخاب منوي پرداخت قسط ،  اقساط خود را پرداخت نمايند .

کيوسک بانک
دارندگان کارت تسهيلات در صورت داشتن کارت هاي متصل به شبکه شتاب مي توانند از طريق تمامي کيوسک بانک هاي نصب شده در شعب منتخب بانک مسکن ، اقساط خود را پرداخت نمايند .

 روش هاي غيرحضوري

با توجه به اهميت بازپرداخت به موقع تسهيلات و عدم تعلق جريمه به آن ، ابزارهاي غيرحضوري گوناگوني براي پرداخت اقساط در اختيار شما مشتريان گرامي قرار گرفته است . از محاسن اين ابزارها مي توان به دسترسي آسان در تمامي ساعات شبانه روز ، عدم نياز به مراجعه حضوري به شعب بانک  ، جلوگيري از اتلاف وقت و هزينه و نهايتاً آرامش خاطر مشتريان اشاره کرد .

 تلفنبانک متمرکز
شما مي توانيد پس از ثبت نام در شعبه ، از طريق تماس با شماره تلفن 64096-021 و انتخاب گزينه پرداخت قسط ، اقساط خود را  از طريق حساب يا کارت مسکن خود پرداخت نماييد .

 اينترنت بانک
پس از ثبت نام در شعبه و دريافت نام کاربري و رمز عبور به صورت چاپي در همان لحظه و با مراجعه به  سامانه اينترنت بانک به آدرس ib.bank-maskan.ir، از طريق حساب و يا کارت خود قادر به پرداخت اقساط خواهيد بود .

همراه بانک  
يکي ديگر از روش هاي پرداخت اقساط استفاده از سيستم همراه بانک مسکن مي باشد که پس از ثبت نام در شعبه و نصب نرم افزار از طريق سايت بانک مسکن و يا شعبه  ، اين امکان براي شما ميسر مي گردد .
 
پرداخت اقساط به صورت مستمر
در حال حاضر در سامانه اينترنت بانک از طريق سرويس درخواست حواله منظم ، موجود در منوي خدمات سپرده ، امکان ثبت درخواست براي پرداخت منظم اقساط در بازه هاي زماني و تعداد دفعات تکرار مشخص ، وجود دارد که از مزيت هاي اين روش نسبت به روش هاي ديگر مديريت پرداختهاي به موقع اقساط  و عدم نياز به مراجعه مکرر براي پرداخت اقساط در سررسيدهاي قسط مي باشد که اين امر باعث جلوگيري از معوق شدن اقساط و  عدم احتساب جريمه به آن مي گردد .
همچنين در حال حاضر از طريق ابزارهاي غيرحضوري ، امکان رويت و اطلاع از  صورت وضعيت کارت تسهيلات شامل اصل مبلغ تسهيلات ، مانده بدهي ، سررسيد اولين قسط ، مبلغ جريمه ، مبلغ قسط و ... وجود دارد .

 

استفاده از نرم افزار پرنا

شما می توانید با استفاده از نرم افزار پرنا اقدام به پرداخت اقساط تسهیلات خود نمایید.به منظور استفاده از این خدمات به لینک ذیل مراجعه نمایید.

https://parna.navaco.org/parnadl

تاریخ ویرایش1398/10/22- 13:57